A markazi iskola kiemelt figyelmet fordít a tudatos környezeti nevelésre. Míg korábban méhész tartott interaktív tanórát a gyermekekenek, addig április 8-án az iskola minden diája részt vett 3 csoportban, az Iskolában az Erdő programsorozatban az Országos Erdészeti Egyesület szervezésében. Nálunk a Mátrafüredi Erdészeti Erdei Iskola erdőpedagógusai jártak. Mi is ez a program? Interaktív élménypedagógiai eszközök és módszerek segítségével az erdei ökoszisztémát ismerhették meg a tanulók.
A foglalkozásokon az erdők és fenntarthatóság témakörében a környezeti nevelés segítése játékos, erdőpedagógiai módszereken alapuló ismeretszerzéssel valósult meg. Mi történik a lehullott ágakkal, s milyen állatok élnek az erdőkben? Milyen szerepet játszik az erdő a Föld vízháztartásában vagy a levegő körforgásában? Mit ad nekünk az erdő? Mit tanít nekünk az erdő a fenntarthatóságról? Mit csinál egy erdész? Hogyan viselkedjünk az erdőben? Mit tanulhatunk az erdőtől, mint életközösségtől? – többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphattak a résztvevők. A gyerekek nagyon élvezték, és sok hasznos dolgot tanultak, amelyet hasznosítani tudnak majd a jövőben.